Świąteczne jarmarki w Irlandii mają w swojej ofercie dużo atrakcji dla całej rodziny.

Koniec listopada to w Irlandii już początek sezonu bożonarodzeniowego. Otwarte zostają świąteczne jarmarki, które przez kilka tygodni przyciągać będą licznych mieszkańców.

Gorączka zakupów w ramach Black Friday trwa w najlepsze. Mimo to wielu mieszkańców z utęsknieniem wyczekuje bożonarodzeniowych jarmarków, na których można poczuć magię zbliżających się świąt. Na każdym z nich czeka wiele ciekawych atrakcji dla całej rodziny.

Jarmark świąteczny w Galway

Market przy Eyre Square jest już czynny od 15/11/2019 i pozostanie otwarty do 22/12/2019.

Godziny otwarcia:

  • od poniedziałku do środy 12:00 – 20:00
  • od czwartku do niedzieli 10:00 – 22:00

Atrakcje: Przedstawienia, występy na żywo, wysoki na 32 metry diabelski młyn, karuzela, pociąg Santa Express Train, Apres Ski Bar, stoiska pełne przysmaków i rękodzieła.

Jarmark świąteczny w Waterford

Jarmark świąteczny w Waterford to część festiwalu Winterval, który otwarto 23/11/2019. W ramach festiwalu w ofercie są zarówno bezpłatne, jak i płatne wydarzenia kulturalne.

Atrakcje: Pokaz iluminacji, występy lokalnych grup muzycznych i chórów, karuzele retro, diabelski młyn, zagroda dla żywych zwierząt, świąteczny pociąg Winterval, stoiska pełne smakołyków. Więcej o festiwalu na Winterval.ie

Jarmark świąteczny w Cork

Usytuowany w centrum Cork jarmark świąteczny czynny jest w godzinach od 12:00 do 20:30 w cztery weekendy:

  • od 29 listopada do 1 grudnia
  • od 6 grudnia do 8 grudnia
  • od 13 grudnia do 15 grudnia
  • od 20 grudnia do 22 grudnia

Atrakcje: Karuzele w stylu retro, wysoki na 30 metrów diabelski młyn, stoiska pełne wyśmienitych potraw, dekoracji i rękodzieła.

Jarmark świąteczny w Wicklow

Market przy Abbey Street został otwarty 23/11/2019 i czynny będzie w godzinach od 12:00 do 18:00 w dniach:

  • Od 30 listopada do 1 grudnia
  • Od 7 grudnia do 8 grudnia
  • Od 14 grudnia do 15 grudnia

Atrakcje:: Alpaki – Alpaca Experience, wesołe miasteczko, pokazy ognia, stoiska z jedzeniem, napojami, dekoracjami i rękodziełem, występy na żywo pociąg Santa Express Train.

To tylko kilka z propozycji spędzenia czasu na bożonarodzeniowym jarmarku w Irlandii. Podobne imprezy odbywają się w wielu innych miastach i miasteczkach, a z roku na rok cieszą się coraz większa popularnością.