W okresie świątecznym wzrasta ruch na drogach w całej Irlandii i Garda organizuje największą akcję kontroli drogowych.

Przedstawiciele Gardy poinformowali o zorganizowaniu największej akcji na drogach w Irlandii. Ma ona na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Wynika to ze wzrostu ilości ofiar śmiertelnych w wypadkach w Irlandii w ostatnim czasie.

Świąteczne kontrole na drogach w Irlandii

Według zastępcy komisarza David Sheahan kierowcy mogą spodziewać się większej ilości funkcjonariuszy Gardy na drogach. Drogówka w szczególności będzie kontrolować:

  • prędkość na drogach
  • trzeźwość kierowców
  • korzystanie z telefonów komórkowych

Świąteczny weekend w Irlandii

Okres Świąt Wielkanocnych to kolejny okres wzmożonego ruchu na drogach w całej Irlandii po Bożym Narodzeniu. Według szacunków na drogach w kraju może poruszać się aż dwa miliony osób. Niestety statystyki wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach w Irlandii nie są dobre. Tylko w 2019 roku życie straciło już 50 osób.

Apel o bezpieczną jazdę

Szef Urządu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (RSA) Moyagh Murdock apeluje do wszystkich osób korzystających z irlandzkich dróg podczas okresu świątecznego o przestrzeganie przepisów. Głównym celem każdej podróży jest dotrzeć bezpiecznie na miejsce. Należy też zrezygnować z korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy.