POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Już niedługo rząd Irlandii może wprowadzić nowe zarządzenia w ramach ograniczania rozprzestrzeniania się Covid-19.

Zbliża się termin ogłoszenia przez rząd w Irlandii nowych rozporządzeń dotyczących zniesienia bądź przedłużenia obowiązujących ograniczeń.

W oczekiwaniu na oficjalne komunikaty w irlandzkich mediach pojawiają się zarówno spekulacje dotyczące zniesienia lockdown, jak i opinie sugerujące, że restrykcje zostaną jeszcze utrzymane.

Wśród tych informacji pojawiła się również ta dotycząca nakazu zakładania maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców Irlandii. Taoiseach Leo Varadkar powiedział, że publiczne noszenie maseczek ochronnych może przyspieszyć proces złagodzenia obostrzeń.

Obecnie podobne przepisy obowiązują w wielu państwach, w tym w Polsce. Od wielu tygodni toczy się publiczna debata na temat skuteczności noszenia maseczek jako ochrony przez rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Premier Irlandii nie wyraził wprost swojej opinii na ten temat:

Niektórzy mówią, że to dobry pomysł, niektórzy twierdzą, że to nie robi różnicy, niektórzy twierdzą, że to zły pomysł.

Poinformował jedynie, że na całym świecie zaleca się społeczeństwu zakrywania twarzy w miejscach publicznych, gdzie zachowanie dystansu społecznego jest trudne.

Wszelkie wątpliwości na temat złagodzenia lub utrzymania ograniczeń znikną po oficjalnym komunikacie rządu, który ma się pojawić w najbliższy piątek.