POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy przeprowadzili w piątek zakrojoną na dużą skalę akcję w Irlandii.

Zakrojona na szeroką skalę akcja Gardy została przeprowadzona w piątek 5 kwietnia. Około 50 funkcjonariuszy Gardy z Blanchardstown i Finglas oraz kilka jednostek uzbrojonych oddziałów Armed Response Unit dokonało nalotu na lokal przy Ratoath Road, w którym mieli przebywać członkowie zorganizowanej grupy przestępczej.

Podczas przeszukania domu w Finglas odnaleziono dwa pistolety maszynowe, pistolet Magnum, a także tłumik dźwięku. Wraz z bronią przejęto liczną ilość amunicji, kokainę o wartości €100.000, konopie indyjskie o wartości €30.000 i maszynę do układania narkotyków w bloczki.

Nietypowym znaleziskiem dokonanym podczas przeszukania była zamknięta w klatce małpka marmozeta. Jej szacunkowa wartość na czarnym rynku to €2.000. Zwierzę zostało zabrane przez pracowników DSPCA do schroniska.

Na miejscu aresztowano dwóch mężczyzn. Są przesłuchiwani na posterunku Gardy w Finglas. Przesłuchiwana jest również kobieta w związku ze znalezionymi kradzionymi ubraniami o wartości €3.000.

Przeprowadzona w piątek akcja Gardy jest częścią operacji wymierzonej w działania gangów handlujących bronią i narkotykami w Dublinie. W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do strzelanin pomiędzy członkami rywalizujących ze sobą grup przestępczych.

Czytaj też: Strzelanina przed szkołą w Irlandii – sprawca nadal na wolności