Dzisiaj rano grupa uzbrojonych mężczyzn dokonała napadu na dom polskiej rodziny w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą intensywne śledztwo w sprawie napadu z pobiciem, którego dokonała grupa uzbrojonych mężczyzn w Irlandii.

Apel irlandzkiej policji – Garda

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj około godziny 03:00 nad ranem przy Maglin w Ballincollig w hrabstwie Cork. Do domu włamała się grupa czterech uzbrojonych mężczyzn, którzy pobili 35-letniego Polaka i jego partnerkę. W tym samym domu znajdowała się również druga kobieta i dwoje małych dzieci, lecz nikt z nich nie został ranny.

Po całym zajściu napastnicy uciekli samochodem marki BMW, a na miejsce zdarzenia przybyły jednostki ratunkowe. Ofiary zostały zabrane do szpitala Cork University Hospital, jednak mężczyzny nie udało się uratować – zmarł około godziny 05:30 rano. Jego partnerka jest w poważnym stanie, lecz jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niedługo potem odnaleziono poszukiwany samochód, który został porzucony i podpalony przy Inniskenny w Waterfall. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Z oficjalnych informacji wynika, że zabity Polak od wielu lat mieszkał w Irlandii i prowadził swoją firmę zajmującą się utrzymaniem terenów zielonych. Nie wiadomo czy jego pobicie miało związek z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą.

Osoby, które mają informacje na temat bądź były świadkiem zdarzenia, proszone są o kontakt pod numerem 021 4946200 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii.