POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

Garda poszukuje sprawcy napadu, do którego doszło niedawno w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie napadu na dwie kobiety, do którego doszło 7 grudnia 2017 roku w Dublinie. Sprawca jest poszukiwany, lecz jak do tej pory nie udało się go namierzyć.

Według informacji Gardy dwie kobiety wypłaciły pieniądze z banku przy Crumlin Road. Następnie odjechały samochodem do New Ireland Road w Rialto, gdzie zaparkowały około godziny 12:45 popołudniu.

Kiedy wysiadały z samochodu, do pasażerki podszedł mężczyzna i wepchnął ją z powrotem do pojazdu, grożąc przy tym pistoletem obu kobietom. Zabrał jej torebkę oraz klucze do samochodu, następnie oddalił się na rowerze w kierunku New Ireland Road.

Poszukiwany mężczyzna ma około 175 cm wzrostu, miał na sobie ubranie w ciemnym kolorze, okulary przeciwsłoneczne i kask. Garda prosi kierowców, którzy w tym dniu podróżowali na trasie St. James’s Hospital do Rialto przy South Circular Road w Dublinie w godzinach 12:30 – 13:00 o sprawdzenie nagrań z kamer samochodowych.

Funkcjonariusze prowadzący śledztwo zwracają się także z prośbą do wszystkich osób, które 7 grudnia zauważyły coś podejrzanego lub niepokojącego w okolicy South Circular Road lub New Ireland Road w czasie wczesnopołudniowym.