Funkcjonariusze Gardy poszukują dwóch mężczyzn, którzy napadli na pocztę w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy w hrabstwie Cork prowadzą śledztwo w sprawie napadu z bronią, do którego doszło w czwartek 9 września o 15:55 w sklepie w Ballinhassig.

Napad z bronią

Dwóch mężczyzn wtargnęło do małego sklepu i skierowało się w stronę znajdującego się tam stanowiska poczty. Jeden z nich miał broń palną, drugi trzymał w ręce maczetę.

Grożąc pracownikowi poczty zażądali wydania pieniędzy. Po uzyskaniu gotówki natychmiast opuścili sklep i oddalili się z miejsca zdarzenia samochodem marki Citroen C3 w szarym kolorze. Pojazd prawdopodobnie prowadził trzeci mężczyzna.

Sprawcy napadu odjechali w kierunku Spur Hill/Liberty Hill. O godzinie 16:20 w pobliżu Spur Hill odnaleziono samochód, który prawdopodobnie został podpalony przez bandytów.

Śledztwo w toku

Funkcjonariusze Gardy, którzy prowadzą śledztwo, proszą o kontakt świadków napadu. Osoby, które przebywały na Spur Hill Road w Ballinhassig między 15:45 a 16:30, proszone są o kontakt pod numerami 023-8852200 lub 1800-666111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy. Pomocne mogą być też nagrania z kamerek samochodowych.