POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Bohaterski czyn nastolatka w Irlandii uratował życie trójce małych dzieci.

19-letni młody mężczyzna wyniósł trójkę dzieci z domu, w którym wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w Ennis w hrabstwie Clare.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 19-latek brał prysznic w łazience na pietrze domu. W pewnej chwili w kuchni na parterze pojawił się ogień, który szybko zaczął się rozprzestrzeniać.

Zaalarmowany mężczyzna zbiegł na dół i natychmiast wyniósł z budynku trójkę dzieci. Sam wrócił do środka i próbował ugasić pożar gaśnicą. Jednak coraz większe płomienie i dym udaremniły jego wysiłek.

Ponownie wybiegł z domu i powiadomił straż pożarną. Na miejscu pojawiły się dwie jednostki straży pożarnej z Clare County Fire and Rescue Service, Garda oraz karetka pogotowia ze szpitala w Ennis.

W tym czasie płonęła już kuchnia, a dym wydostawał się przez okna domu. Strażacy rozpoczęli akcję ugaszenia pożaru. Przeszukano także cały dom, aby upewnić się, że nie ma w nim już żadnych innych osób.

Pożar ugaszono, cały budynek został też wywietrzony z dymu. 19-latek został zbadany przez pracowników pogotowia i stwierdzono, że nie wymagał hospitalizacji.