Przedstawiciele służby zdrowia w Irlandii nie wykluczają pesymistycznej prognozy zachorowań na koronawirusa wśród mieszkańców.

Już 19 osób 21 osób w Irlandii zachorowało na koronawirusa. Zgodnie z czarnym scenariuszem (opublikowanym przez Business Post) wszystkich zachorowań na Zielonej Wyspie może być nawet 1.9 miliona. Oznacza to, że na Covid-19 zachoruje prawie 40% mieszkańców Irlandii.

Przedstawiciele służby zdrowia nie wykluczają tej pesymistycznej prognozy, jednak ostateczny scenariusz nie został jeszcze ukończony. Póki co ryzyko zachorowania na Covid-19 w Irlandii nadal określane jest jako niskie do umiarkowanego.

Lekarze uspakajają, że zdecydowana większość przypadków zachorowań na koronawirusa ma łagodny przebieg, a pacjenci w pełni wracają do zdrowia. HSE intensywnie pracuje nad powstrzymaniem rozprzestrzeniania się Covid-19 w Irlandii.

Trwa kampania informująca mieszkańców o zaleceniach dotyczących zachowania podstawowych zasad higieny. Na stronie HSE.ie można uzyskać pełne informacje na ten temat.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii