POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Jeszcze dzisiaj odbędzie się specjalne spotkanie grupy kryzysowej w związku z rosnącą liczbą śmiertelnych przypadków Covid-19 w Irlandii.

Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego zbierze się dzisiaj (27/03/2020) w celu omówienia bieżącej sytuacji zachorowań i śmiertelności w wyniku Covid-19 wśród mieszkańców Irlandii.

Podczas spotkania grupy kryzysowej omówiona ma być między innymi kwestia infekcji koronawirusem w placówkach długoterminowego pobytu jak szpitale czy domy opieki.

W czwartek wieczorem podano najnowsze dane odnośnie liczby nowych zachorowań, a także nowych przypadków śmiertelnych. Potwierdzono, że zmarło kolejnych dziesięć osób zarażonych Covid-19. W sumie do tej pory zmarło już 19 osób. Średnia wieku wśród zmarłych to 79 lat.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło również 255 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łączna liczba wszystkich pacjentów w Irlandii to 1.819 osób. Średnia wieku to 45 lat.

W Irlandii Północnej zdiagnozowano 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem oraz trzy kolejne zgony osób ze zdiagnozowaną chorobą Covid-19. W sumie do tej pory zachorowało już 241 osób, 10 osób zmarło.

Irlandia przygotowuje się na sytuacje obserwowane w innych krajach, lecz nie jest powiedziane, że podobne sceny wydarzą się także u nas. Istotne jest podjęcie radykalnych środków, by zmniejszyć liczbę zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców Irlandii.