POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy poszukują świadków tragicznego zdarzenia na jednym z parkingów w Irlandii.

We wtorek 25/02/2020 doszło w Irlandii do zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł 39-letni mężczyzna.

Funkcjonariusze Gardy prowadzący śledztwo poszukują świadków brutalnego ataku na kierowcę. Trwa ustalanie motywu zbrodni. Na miejscu zdarzenia aresztowano 30-kilkuletnią kobietę.

Ze wstępnych ustaleń Gardy wynika, że mężczyzna nocował u swojej dziewczyny na osiedlu Brownsbarn Wood w Kingswood w Dublinie. O godzinie 07:00 rano wyszedł do pracy i wsiadł do swojego samochodu.

Mężczyzna bezskutecznie próbował włączyć silnik, w pewnym momencie wysiadł z pojazdu i otworzył przednią maskę. Kiedy po raz kolejny usiłował uruchomić silnik, został zaatakowany przez kobietę. Mężczyzna otrzymał kilka ciosów ostrym narzędziem.

Ranny upadł między dwa zaparkowane samochody i zmarł na miejscu. Funkcjonariusze Gardy aresztowali kobietę – matkę trójki dzieci i nie poszukują nikogo innego w związku z tym atakiem.

Na obecną chwilę nie ma dowodu, by między kobietą a mężczyzną istniała jakaś relacja. Jednym z motywów ataku, który brany jest pod uwagę, jest kłótnia między mężczyzną a kobietą o miejsce parkingowe. Pojawiły się sugestie, że być może 39-latek zaparkował w nieodpowiednim miejscu.

Funkcjonariusze Gardy apelują do właścicieli samochodów zaparkowanych w pobliżu miejsca zbrodni o przejrzenie zapisów z kamer samochodowych. Poszukiwane są też osoby, które przebywały w tym rejonie między 06:00 a 07:00 rano. Kontakt z Gardą: 01 666 7600 lub 1800 666 111.

Artykuł został zaktualizowany.