POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Meteorolodzy z Met Eireann poinformowali o znacznym pogorszeniu warunków pogodowych w Irlandii.

W przyszłym tygodniu mieszkańcy Irlandii mogą spodziewać się bardzo silnych wiatrów i surowych warunków pogodowych – ostrzegają meteorolodzy z Met Eireann. Lokalnie mogą też wystąpić pierwsze opady śniegu.

Niebezpieczne warunki w Irlandii

Zgodnie z prognozą silny i porywisty wiatr może spowodować zakłócenia w podróżowaniu, a w rejonie nadbrzeżnym spodziewane są powodzie.

W niedzielę w ciągu dnia pojawi się sporo przejaśnień, lecz maksymalne temperatury nie przekroczą 8 stopni Celsjusza. Wieczorem spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

W poniedziałek będzie bardzo zimno i wietrznie, prognozuje się dalsze opady deszczu, gradu i deszczu ze śniegiem – głównie na zachodzie i północy kraju.

Porywisty wiatr

We wtorek będzie zimno i bardzo wietrznie, a przez cały dzień padać ma deszcz i deszcz ze śniegiem. Najtrudniejsze warunki pogodowe nadal panować będą na północy i zachodzie Irlandii. Sztormowe wiatry będą szczególnie silne w rejonie nadbrzeżnym.

W środę rano dominować będzie silny i porywisty wiatr z północy. Spodziewane są opady deszczu, a także lokalnie opady śniegu. Ostrzega się, że związku z tym mogą wystąpić przejściowe zakłócenia w lotach.

Meteorolodzy z Met Eireann monitorują sytuację i zalecają mieszkańcom sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco. W najbliższym czasie wprowadzone mogą być alerty ostrzegawcze.