Niebezpieczny incydent przed szkołą w Irlandii

Jeden mężczyzna został aresztowany w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce we wtorek w Irlandii.

Taoiseach Simon Harris podziękował funkcjonariuszom Gardy za ich „szybką i skuteczną” reakcję na incydent, który miał miejsce we wtorek rano przy Parnell Square w Dublinie.

Nożownik w Irlandii

Z podanych informacji wynika, że mężczyzna uzbrojony w nóż uderzał w szkolny autobus i groził pasażerom, kiedy dzieci wyjeżdżały na wycieczkę szkolną.

Rzecznik Gardy potwierdził, że mężczyzna w wieku około 30 lat został aresztowany za rzekome groźby na podstawie ustawy Firearms and Offences Weapons Act.

W oświadczeniu poinformowano też:

Nie zgłoszono żadnych obrażeń w wyniku tego incydentu.
An Garda Síochána prowadziła regularne patrole w tej okolicy i będą one kontynuowane. Funkcjonariusze Gardy współpracują z lokalną społecznością i wszystkimi, na których wpłynął ten incydent.

Dochodzenie Gardy

Funkcjonariusze Gardy prowadzą dochodzenie w związku z tym niebezpiecznym zdarzeniem. Szczęśliwie nikt nie został ranny w wyniku postępowania uzbrojonego mężczyzny.

Podejrzany jest obecnie w areszcie w centrum Dublina i podejrzewa się, że mężczyzna cierpi na problemy ze zdrowiem psychicznym.

Przedstawiciele Gardy wydali również ostrzeżenie dotyczące dezinformacji w sieci na temat incydentu i zaapelowali do mieszkańców o weryfikowanie informacji z mediów społecznościowych.

Podkreślono, że zdarzenie to nie ma związku z zeszłorocznym incydentem, do którego doszło dokładnie w tym samym miejscu. Wówczas ranna została nauczycielka i troje dzieci.