POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Przed zagrożeniem ostrzega Garda oraz związek studencki w Irlandii.

Członkowie związku studentów University College Dublin ostrzegają przed coraz częściej spotykaną sytuacją, jaka ma miejsce w irlandzkich pubach i klubach nocnych.

Niebezpieczny trend

W ostatnich dniach pojawiło się już kilka doniesień, że klientom dorzucona została do napoju substancja nieznanego pochodzenia. Są też doniesienia o przypadkach ukłucia klientów igłami.

Związek UCD apeluje o zachowanie ostrożności. Klienci pubów i klubów nocnych powinni zwrócić uwagę na nietypowy kolor i smak spożywanych napojów, a także na nagłe uczucie upojenia alkoholowego.

Radzi się też zwracać uwagę na osoby, które nagle dostają zawrotów głowy, mówią niezrozumiale czy tracą przytomność. Takie nietypowe zachowanie może wynikać z działania narkotyku wsypanego do napoju.

Ostrzeżenie

Według Irish Examiner funkcjonariusze Gardy prowadzą obecnie śledztwo w sprawie dwóch incydentów, w których klienci zostali ukłuci igłą.

Osoby, które uważają, że mogą być ofiarą podobnego zdarzenia, proszone są o zgłoszenie tego na Gardę, a dalsze informacje w tej sprawie są dostępne na stronie HSE.

Więcej: HSE.ie