POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Zgodnie z Poziomem 5 restrykcji obowiązuje zakaz zgromadzeń towarzyskich w Irlandii.

Taoiseach Micheál Martin w nagranej wiadomości podziękował mieszkańcom Irlandii za ich ciężką pracę i poświęcenie podczas pandemii w ostatnich 12 miesiącach.

W opublikowanym w sobotę na Twitterze przemówieniu wyraził swoją nadzieję na poprawę sytuacji – liczba zakażeń spada i są szczepienia przeciw Covid-19. Premier wezwał przy tym mieszkańców do dalszego przestrzegania obowiązujących ograniczeń.

Opublikowanie wiadomości szefa rządu zbiega się w czasie z informacjami, które pojawiają się w irlandzkich mediach, a które dotyczą świadomego łamania przepisów przez niektórych mieszkańców.

Jak poinformowali przedstawiciele Gardy – w piątek 12/02/2021 w jednym z prywatnych domów w Longford odbyła się impreza na ok. 70 osób.

Po wielu telefonach od okolicznych sąsiadów, na miejsce wysłany został patrol Gardy. Na zewnątrz zaparkowane były liczne pojazdy, a w środku domu, gdzie odbywało się spotkanie, stwierdzono obecność kilkudziesięciu osób.

Funkcjonariuszom początkowo odmawiano wejścia do środka, jednak po czasie uzyskali nakaz przeszukania lokalu na podstawie ustawy o nadużywaniu narkotyków.

W środku zastano mi.in. bar i stół do bilarda. Żadna z obecnych tam osób nie miała zasłoniętej twarzy, nie zachowywano też bezpiecznego dystansu.

Funkcjonariusze Gardy aresztowali jednego 30-kilkuletniego mężczyznę. Natomiast wszystkim obecnym na spotkaniu osobom grożą kary mandatu za złamanie obowiązujących restrykcji.