Nielegalne fajerwerki w Irlandii - kilka osób zatrzymanych
Foto: GardaInfo/Twitter

Funkcjonariusze Gardy aresztowali kilka osób w efekcie prowadzonej specjalnej akcji w Irlandii.

Rzecznik An Garda Siochana poinformował, że w związku z prowadzoną akcją Operacja Tombola aresztowano właśnie kilka osób.

Akcja Gardy

Operacja Tombola to akcja prowadzona w celu promowania i wdrożenia środków ostrożności związanych ze sprzedażą i użyciem sztucznych ogni.

Kupowanie i sprzedawanie fajerwerków w Irlandii jest przestępstwem. Nielegalne jest również sprowadzenie sztucznych ogni zakupionych legalnie poza Irlandią. Osoby będące w posiadaniu takich fajerwerków będą podlegać karze.

Obecnie za posiadanie, sprzedaż lub odpalanie sztucznych ogni w Irlandii grozi kara grzywny w wysokości €10.000 lub/i kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Fajerwerki w Irlandii

W ramach Operacji Tombola prowadzone są intensywne poszukiwania nielegalnych fajerwerków w całym kraju. W ostatnich dniach doszło do zajęcia dużej ilości nielegalnych sztucznych ogni.

W związku ze złamaniem prawa aresztowano osoby w Ballymun, Ronanstown i kilku innych punktach na terenie Dublina. Także w innych częściach kraju doszło do skonfiskowania nielegalnych fajerwerków.