Podczas trwających obecnie w Irlandii upalnych temperatur doszło do tragicznego zdarzenia.

Wczoraj podczas najgorętszego dnia w roku doszło do tragicznego zdarzenia w Dundrum w zachodniej części hrabstwa Tipperary. Służby ratunkowe zostały wezwane około godziny 13:00 do dziecka znalezionego w samochodzie w stanie krytycznym.

Po wstępnych ustaleniach wiadomo, że siedmiomiesięczne niemowlę pozostawiono bez opieki w zamkniętym samochodzie na kilka godzin. Po powrocie okazało się, że dziecko jest nieprzytomne.

Natychmiast zawiadomione zostały służby medyczne i Garda. Na miejscu pojawił się także lokalny lekarz GP, a w niedługim czasie z pobliskiego boiska GAA helikopter medyczny przetransportował dziewczynkę do szpitala University Hospital Limerick. Mimo udzielonej pomocy, nie udało się uratować dziecka.

Funkcjonariusze Gardu ustalili, że do tragicznego zdarzenia doszło przez ojca dziewczynki. Mężczyzna jechał do pracy na 08:00 rano i po drodze miał zawieźć córkę do żłobka, o czym zapomniał. Przypomniał sobie o dziecku około godziny 13:00 i wybiegł do samochodu, gdzie zastał córkę w stanie nieprzytomnym.

Garda traktuje zdarzenie jako tragiczny wypadek i osobistą tragedię. Rodzice dziewczynki są w szoku. Jest przy nich rodzina, sąsiedzi i najbliżsi przyjaciele.