POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Według prognozy Met Eireann temperatury w Irlandii wzrosną w najbliższych dniach.

W ciągu kolejnych kilku dni mieszkańcy Irlandii znów będą mogli się cieszyć babim latem. Meteorolodzy z Met Eireann zapowiadają niespodziewany wzrost temperatur.

Wzrost temperatur

Jeszcze we wtorek będzie sporo deszczu, jednak w godzinach popołudniowych na przeważającym obszarze kraju będzie już bez opadów. Temperatury w dzień do 15 stopni Celsjusza, w nocy od 3 do 8 stopni.

Od środy napłyną masy łagodniejszego powietrza znad Atlantyku. W godzinach porannych w rejonie nadbrzeżnym i w wyżej położnych partiach terenu mogą wystąpić mgły.

W ciągu dnia spodziewane są przelotne opady deszczu, najmniej ma go być we wschodniej części kraju. Temperatury do 18 stopni Celsjusza. W nocy nadal ciepło – do 15 stopni. Wieczorem ponownie mogą wystąpić mgły.

W czwartek pochmurno, miejscami wystąpią intensywne opady deszczu, zwłaszcza w zachodniej części Irlandii. Najlepsza pogoda ma być w centralnej i wschodniej części kraju. Spodziewany jest wzrost temperatur do 20 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend

W nocy z czwartku na piątek nadal bardzo ciepło – do 15 stopni. Na zachodzie ulewy, miejscami możliwe podtopienia. W piątek rano ponownie mgły. Podobne warunki dominować będą w piątek, przy czym temperatury w dzień wyniosą do 19 stopni Celsjusza.

Z prognozy wynika, że w sobotę pas deszczu przemieści się z zachodu na wschód i w miarę upływu dnia rozpogodzi się. Temperatury w dzień od 15 do 18 stopni Celsjusza, przy większym już nasłonecznieniu. Podobne warunki spodziewane są także w niedzielę.