Nieuczciwy Landlord: 70 osób w domu. Piętrowe łóżka i czynsz do ręki

Tak działa nieuczciwy Landlord, który wykorzystuje obecny kryzys na rynku nieruchomości w Irlandii – są też mieszkańcy z Europy Wschodniej.

Dziennikarze śledczy gazety Independent wpadli na trop afery mieszkaniowej w Dublinie. To o czym informują, mrozi krew w żyłach:

Afera mieszkaniowa w Irlandii

200 euro czynszu za miesiąc dla wynajmujących pokój w Dublinie. Warunki jakie tam panują to:

  • 70 osób mieszka w jednym domu
  • 15 osób mieszka w jednym pokoju
  • ludzie chorują na grzybicę – tylko 2 prysznice w domu
  • brak dostępu do kuchni dla lokatorów
  • wezwany elektryk twierdzi, że dom grozi pożarem przez ilość przedłużaczy

Nieuczciwy Landlord w Dublinie

Całym procederem wynajmowania kilku domów o podobnych warunkach zajmuje się nieuczciwy Landlord. Ogłoszenia o dostępnych pokojach za 200 euro miesięcznie są publikowane między innymi na Facebook i stronie Daft.ie przez mężczyznę pod pseudonimem “Dyl O’Reilly”. Jak on sam tłumaczy, że nie uważa, że robi coś złego i niezgodnego z prawem.

Kto wynajmuje domy i pokoje

Na mieszkanie w takich warunkach decydują się głównie osoby w trudnej sytuacji życiowej. Najczęściej są to osoby, które przyjechały do Irlandii. Według dziennikarzy mieszkają tam osoby z Europy Wschodniej i Afryki.

Ile zarabia nieuczciwy Landlord

Niewiadomo ile “Dyl O’Reilly” ma wszystkich domów, które wynajmuje. Z dziennikarskiego śledztwa wynika, że co najmniej cztery. Dziennikarze szacują, że dochód z jednego domu miesięcznie to: 200 euro razy 70 osób, co daje kwotę 14 000 euro. Rocznie nieuczciwy landlord zarobi z tego domu 168 000 euro. Kwotę całkowitą jest trudno oszacować. Jeżeli “Dyl O’Reilly” wynajmuje na takich zasadach 10 domów, możemy mówić o przychodzie ponad miliona euro.

Przykład ogłoszenia na Facebook nieuczciwego Landlorda

Nieuczciwy Landlord: 70 osób w domu. Piętrowe łóżka i czynsz do ręki WIADOMOŚCI IRLANDIA Po ujawnieniu tych informacji pracownicy PRTB wysłali list do Landlorda z prośbą o wyjaśnienia.