POLONIA IRLANDIA

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze Gardy wraz z członkami Służby Celno-Skarbowej w Irlandii.

Funkcjonariusze Krajowego Biura ds. Narkotyków i Przestępczości Zorganizowanej Gardy wraz z członkami Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili kolejną akcję w Irlandii. W jej wyniku odnaleziono przesyłkę narkotyków o wartości 10 mln euro, która została porzucona przez przestępców w porcie w Dublinie.

Przesyłka

Heroina, kokaina, konopie indyjskie zostały wykryte po kilku dniach od pojawienia się kontenera w porcie. Narkotyki zostały ukryte w meblach, a przestępcy zaangażowani w ich przemyt z Holandii nie zdołali odebrać przesyłki.

Rzecznik Urzędu Skarbowego powiedział:

W ramach śledztwa wymierzonego w międzynarodowe zorganizowane grupy przestępcze urzędnicy skarbowi skonfiskowali w porcie w Dublinie 60 kg kokainy, 22 kg heroiny, 145 kg żywicy konopnej, 79 kg ziela konopi i 1 kg ketaminy. Szacunkowa łączna wartość nielegalnych narkotyków to prawie 9,8 mln euro.

Przeszukanie kontenera w porcie zostało przeprowadzone przy pomocy mobilnego skanera rentgenowskiego i psa Robbie, wyszkolonego do wykrywania narkotyków.

Dochodzenie

W wyniku dalszych poszukiwań w magazynie w dzielnicy Rathcoole w Dublinie skonfiskowano 960 kg tytoniu o wartości ponad 600.000 euro.

Dochodzenie w tej sprawie jest prowadzone przez Krajowe Biuro ds. Narkotyków i Przestępczości Zorganizowanej Gardy przy współpracy z międzynarodowymi partnerami organów ścigania.