POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Najwięcej raportów dotyczących UFO w Europie dotyczy Irlandii.

Już 25 czerwca Kongres USA ma opublikować zapowiadany oficjalny raport o zarejestrowanych spotkaniach niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO).

UFO w Europie

Tymczasem kilka miesięcy temu, za pośrednictwiem strony Psychic World, poinformowano, że Irlandia jest jednym z wiodących krajów w Europie, jeśli chodzi o świadków zgłaszających niezidentyfikowane obiekty latające.

Do tej pory w irlandzkiej przestrzeni powietrznej zaobserwowano 105 takich przypadków – najwięcej w Europie.

„Wizyty” trwały średnio 13 minut, a większość z nich została opisana przez świadków jako latające obiekty lub jako zbiór niewytłumaczalnych jasnych świateł widocznych wysoko na niebie. Światła te były koloru czerwonego, białego lub niebieskiego.

W 2018 roku głośno było o pojawieniu się niezidentyfikowanego obiektu latającego nad hrabstwem Kerry, który zaobserwował pilot samolotu British Airways. Natomiast w 2019 roku przytoczono relację mężczyzny, który nagrał dziwne światło na niebie nad Dundrum w Dublinie.

Niezidentyfikowane obiekty latające

Według Psychic World do tej pory odnotowano w Europie w sumie 994 obserwacji UFO, które trwały średnio 12 minut. W niektórych przypadkach niezidentyfikowane obiekty latające miały kształt rombu, w innych przypominały bardziej kule ognia.

Publiczne zainteresowanie UFO jest efektem publikacji przez „New York Times”, a potem przez Pentagon, filmów, na których zarejestrowano obiekty poruszające się w niewyjaśniony i niedostępny dla znanych technologii sposób.