Mieszkańcy Irlandii mogą podziwiać niesamowite zjawisko astronomiczne.
Irlandzkie niebo rozświetla tzw. Buck Moon, który jest najjaśniejszym Superksiężycem tego roku i osiągnie pełnię w niedzielę 21 lipca.
Superksiężyc w Irlandii
Pełnia Buck Moon jest widoczna do poniedziałku, jednak najlepszy moment na jego obserwację przypada właśnie w niedzielę.
Superksiężyc występuje, gdy orbita Księżyca jest najbliżej Ziemi i jest on w pełni oświetlony promieniami słonecznymi, co tworzy spektakularne zjawisko.
Nazwa Buck Moon związana jest z cyklem natury, ponieważ odpowiada okresowi, w którym poroże jeleni osiąga swój pełen rozkwit.
Pełnia księżyca jest czasem, aby być otwartym na potrzeby swojego ciała emocjonalnego i fizycznego. Wielu astrologów uważa, że warto zastanowić się nad tym, co należy porzucić w swoim życiu, aby móc się rozwijać.
Jak obserwować Superksiężyc?
Superksiężyc zwykle wydaje się większy i jaśniejszy, często z czerwonym, pomarańczowym lub żółtym blaskiem, gdy wschodzi i zachodzi nisko na niebie.
Astronomy Ireland twierdzi, że Buck Moon będzie w pełni widoczny dziś wieczorem, wysoko na południowym i południowo-zachodnim niebie, od godziny 22:00 do północy.
Prognozy wskazują, że niebo nad Irlandią będzie w wielu miejscach bezchmurne, co daje doskonałe warunki do obserwacji Superksiężyca w całej jego okazałości.
Dodatkowo, istnieje możliwość pojawienia się zorzy polarnej, co nie miało miejsca od wielkiej burzy słonecznej w maju.
Jeśli jednak nie uda się ta obserwacja, to nic straconego. Następne zjawisko Superksiężyca oczekiwane jest bowiem już w poniedziałek, 19 sierpnia.