POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rząd wprowadza w Irlandii fazę opóźniania zachorowań na Covid-19 czyli chorobę wywołaną koronawirusem.

Rząd Irlandii oficjalnie przeszedł do fazy opóźniania rozprzestrzeniania się Covid-19 w kraju. Do tej pory potwierdzono 70 przypadków, jedna osoba zmarła. Sześć osób znajduje się na intensywnej terapii.

Faza opóźnienia wiąże się z wdrożeniem radykalnych ograniczeń dla mieszkańców Irlandii. Jednym z takich ograniczeń jest zamknięcie szkół i masowych imprez kulturalnych w Irlandii:

Więcej: Szkoły, przedszkola i uczelnie zamknięte w Irlandii. Walka z koronawirusem Covid-19

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez RTÉ News, kierownictwo HSE zostało poproszone o wyselekcjonowanie około 10 000 łóżek w różnych rejonach Irlandii dla pacjentów z potwierdzonym Covid-19.

Jest to część planu awaryjnego na wypadek potencjalnego czarnego scenariusza liczby zachorowań w Irlandii. Łóżka mają być przygotowane w placówkach medycznych, akademikach, hotelach czy obiektach wojskowych. Zgodnie z planem do pomocy przy chorych na Covid-19 wezwani mają być emerytowani pracownicy służb medycznych.

Na irlandzkich lotniskach natomiast prawdopodobnie zostaną wprowadzone nowe środki w celu monitorowania osób przylatujących do Irlandii z Europy i innych części świata w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Osoby powracające z Hiszpanii i Włoch, proszone są o ograniczenie poruszania się przez okres 14 dni po powrocie do Irlandii. Prośba dotyczy również chodzenia do pracy oraz życia towarzyskiego.

Na ulice w całym kraju wysyłane są dodatkowe patrole Gardy, które mają zapewnić wsparcie dla społeczeństwa. Powodem jest eskalacja konfliktów wśród mieszkańców Irlandii, którzy zaczęli robić masowe zakupy:

Więcej: 70 pacjentów z koronawirusem w Irlandii. Puste półki w sklepach

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii