Ryanair chce przeznaczyć 50 milionów euro na nową inwestycję w Irlandii.

Linie lotnicze Ryanair zobowiązują się zatrudnić 5.000 nowych pracowników na terenie Europy. Firma ma też zainwestować 50 milionów euro w nowe centrum szkolenia lotniczego, które będzie znajdować się w Santry w Dublinie.

Centrum szkolenia

Centrum będzie obsługiwane przez Airline Flight Academy, która stanie się wyłącznym partnerem szkoleniowym dla kadetów Ryanair. Z podanych informacji wynika, że w obiekcie znajdzie się w sumie pięć symulatorów – trzy symulatory pełnego ruchu oraz dwa symulatory o stałej podstawie.

W ośrodku do dyspozycji będzie również 15 sal lekcyjnych, pięć sal odpraw pilotów, urządzenie do szkolenia personelu pokładowego i urządzenie do ewakuacji oraz specjalistyczne kabinowe centrum szkolenia przeciwpożarowego.

Praca w Ryanair

Ryanair twierdzi, że wykorzysta centrum do rekrutacji i szkolenia ponad 5.000 nowych pilotów, personelu pokładowego, inżynierów i specjalistów od operacji naziemnych w ciągu najbliższych 5 lat.

Linia lotnicza twierdzi też, że wkrótce będzie potrzebować personelu do obsługi zamówionych już 210 nowych samolotów Boeing 737, które zostaną dostarczone także w ciągu następnych 5 lat.