Do zabójstwa Marka Ś. doszło w sylwestrową noc w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy potwierdzili, iż doszło do aresztowania mężczyzny w związku z zabójstwem Marka Ś. z Ballyjamesduff w hrabstwie Cavan.

Dzisiaj rano aresztowano poszukiwanego mężczyznę w związku z zabójstwem Marka Ś., które miało miejsce podczas nocy sylwestrowej. Do zatrzymania 38-latka doszło w centrum Cork. Obecnie mężczyzna jest przesłuchiwany na posterunku Bridewell Garda Station.

Śledztwo jest w toku i trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 40-letniego Marka Ś. Ze wstępnych informacji wynika, że w domu, w którym mieszkał Marek Ś. odbywało się kilkuosobowe spotkanie towarzyskie, w trakcie którego doszło do kłótni między ofiarą a innym mężczyzną.

Obaj mężczyźni kontynuowali kłótnię przed domem. Wtedy też Marek Ś. został raniony nożem. Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali Gardę oraz pomoc medyczną. Poszkodowany został zabrany do szpitala Cavan General Hospital, gdzie 1 stycznia 2018 roku rano zmarł.

Nie wiadomo czy zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo Marka Ś. Ze względu na dobro śledztwa Garda nie podaje szczegółów prowadzonego postępowania. Ponowiono jednak prośbę osób, które mają nagrania z kamer samochodowych bądź były świadkiem zdarzenia o kontakt z Gardą pod numerami 042-9694570 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy.