POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

To dobra wiadomość dla osób poszukujących zatrudnienia na rynku pracy w Irlandii.

Dobra wiadomość dla osób poszukujących zatrudnienia w Irlandii. W najbliższym czasie pojawią się kolejne nowe miejsca pracy w popularnych sieciach sklepów.

Nowe miejsca pracy

Skandynawska sieć sklepów JYSK planuje w ciągu kolejnych kilku lat otworzyć nowe sklepy w Irlandii. Obecnie sieć posiada 12 sklepów na irlandzkim rynku, lecz docelowo ma ich być w sumie 40.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy firma chce otworzyć 10 nowych punktów, gdzie zatrudnienie znajdzie 150 nowych pracowników.

JYSK niedawno otworzył sklep w Manor West, Tralee, Co. Kerry, a niedługo otwarte mają być sklepy m.in. w Dundalk, Thurles, Cork oraz w Limerick. W planie jest też otwarcie punktów w hrabstwach Donegal i Monaghan.

Sieć sklepów

Nowe miejsca pracy w Irlandii oferuje również sieć sklepów Lidl. Przedstawiciele firmy spodziewają się, że wkrótce na irlandzkim rynku sprzedażowym znajdzie się ponad 200 punktów tej firmy.

Ich zdaniem „jest dużo miejsca na ekspansję”, a kluczowym celem stał się północny Dublin, gdzie obserwuje się obecnie duży rozwój mieszkaniowy i ogromy wzrost liczby ludności.

Obecnie firma posiada 171 sklepów w Irlandii. Kilka miesięcy temu zapowiedziano budowę 20 nowych sklepów w Irlandii, jednak sieć zapowiada, że będzie ich „znacznie więcej”.