POLONIA IRLANDIA

Mieszkańcy tego miasta w Irlandii muszą się liczyć z karą nawet €2.500 po wprowadzeniu nowych przepisów.

Władze miasta Cork wprowadzają nowe przepisy, zgodnie z którymi niektórym mieszkańcom grozi kara nawet €2.500.

Taki mandat zapłacą wszystkie osoby, które nie będą w stanie wykazać się rachunkami za opłacenie wywozu śmieci. Ma to dotyczyć zarówno osób prywatnych, jak i firm.

Dzięki temu uda się zminimalizować nielegalne wysypiska śmieci, których liczba rośnie w zastraszającym tempie. Na walkę z zaśmiecaniem środowiska miasto wydaje rocznie ponad €6 milionów.

Dodatkowe restrykcje mają dotyczyć też poprawnej segregacji śmieci. Niestety część mieszkańców nadal nie przestrzega zaleceń dotyczących segregowania i w kontenerach znajdują się zanieczyszczenia, co podnosi ceny utylizacji nieczystości.

W centrum Cork kontenery ze śmieciami będą mogły być wystawione przy ulicy po godzinie 3 rano i będzie trzeba je schować do godziny 14:00. Natomiast poza centrum miasta kontenery będą mogły być wystawione po godzinie 21:00 w dniu poprzedzającym wywóz śmieci i będzie trzeba je schować do godziny 19:00 w dniu wywozu śmieci.

Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Za złamanie jednego z nich grozić ma kara do €2.500.