Nowe trasy turystyczne w Irlandii - ogromne korzyści dla mieszkańców

Krajowa inwestycja obejmie około 1200 projektów turystycznych w całej Irlandii.

Rok 2023 ma być „ważnym rokiem dla aktywnego podróżowania” w Irlandii, jak twierdzi Krajowy Zarząd Transportu (NTA).

Turystyka w Irlandii

Na realizację setek projektów turystycznych przeznaczono w sumie 290 mln euro. Dofinansowanie pozwoli na dalszą współpracę z lokalnymi władzami w celu udoskonalenia infrastruktury pieszej i rowerowej.

Dzięki realizacji tych projektów będzie można zachęcić większą liczbę mieszkańców do spacerów lub jazdy na rowerze, jak zapewnia NTA.

Część środków ma zostać przeznaczona na program „Bezpieczna droga do szkoły”. Inne projekty mają sprawić, by obszary wiejskie, miasta i miasteczka „stały się bardziej ekologiczne i przyjazne do życia”.

Minister Transportu, Eamon Ryan, zapewnia, że korzyści z zatwierdzonego dofinansowania będą „ogromne” zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym.

Trasy turystyczne

Krajowa inwestycja sfinansuje około 1200 aktywnych projektów turystycznych, przyczyniając się do rozwoju prawie 1000 km nowej i ulepszonej infrastruktury pieszej i rowerowej w całym kraju do 2025 roku.

W 2023 roku w hrabstwie Cork zostanie udostępnione finansowanie w wysokości 57 mln euro na realizację ponad 130 programów Active Travel.

Projekty dotyczą między innymi prac modernizacyjnych Marina Promenade, finansowania nowego połączenia pieszego i rowerowego z Grange Road do Tramore Valley Park, a także prac na trasie pieszej i rowerowej z Ballinacurra do Midleton.

Więcej: nationaltransport.ie