POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Klienci będą mogli korzystać z nowych udogodnień we wszystkich sklepach Lidl w Irlandii.

Już od maja klienci tej popularnej sieci sklepów będą mogli korzystać z wprowadzonych rozwiązań. Obecnie w całej Irlandii jest 160 sklepów Lidl.

Lidl przyłącza się do innych sklepów w celu zwiększenia ochrony środowiska. Klienci będą teraz mogli pozostawiać plastikowe i tekturowe opakowania po zakupionych w sklepach Lidl produktach.

Program pilotażowy przeprowadzony w trzech sklepach Lidl w Irlandii: w Gorey, Greystones i Ballycullen zakończył się sukcesem. W ubiegłym roku w sklepach Lidl w Irlandii wycofano też ze sprzedaży plastikowe sztućce i słomki. W najbliższych miesiącach wycofane ze sprzedaży zostaną też plastikowe patyczki higieniczne.

Teraz wszystkie sklepy Lidl udostępnią kontenery na recykling dla wszystkich klientów. Pomysł ten spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem wśród mieszkańców Irlandii, u których wzrasta świadomość ochrony środowiska, a także klientów firm wywozowych, które pobierają opłaty za wywóz śmieci.

Od początku maja 2019 roku wszystkie sklepy Lidl w Irlandii będą stopniowo wprowadzać kontenery na opakowania produktów dla swoich klientów. Proces powinien się zakończyć przed końcem miesiąca.