Nowe udogodnienia dla podróżujących na lotnisko w Irlandii

Nowa inicjatywa w transporcie ma znacznie usprawnić podróżowanie pasażerom w Irlandii.

Przewoźnik autobusowy Dublin Express oraz irlandzka firma kolejowa Iarnród Éireann Irish Rail uruchomiły nową inicjatywę dla podróżnych zmierzających na lotnisko w Dublinie.

Lotnisko w Dublinie

Dzięki nowemu porozumieniu w zakresie sprzedaży biletów, podróżujący do Dublin Airport mogą teraz zarezerwować całą podróż na jednym bilecie na stronie Irish Rail.

Bezpośrednio na stronie pasażerowie mogą dodać połączenie autobusowe z Dublin Express z dworca Heuston.

Przewoźnik poinformował, że w trakcie pilotażu tej inicjatywy sprzedaż wzrosła niemal czterokrotnie w zaledwie trzy miesiące.

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku Dublin Express, który jest częścią brytyjskiej firmy National Express, przewiózł 143 000 pasażerów między dworcem a lotniskiem w Dublinie.

Przed wprowadzeniem nowej opcji łącznego biletu kolejowo-autobusowego przewidywano, że do końca roku ta liczba wzrośnie do około 180 000.

Dublin Express wkrótce rozszerzy tę opcję łącznego biletu kolejowo-autobusowego także na dworzec Connolly, obsługując podróżnych z miejsc takich jak Sligo, Belfast i Maynooth.

Autobus Dublin Express

Dyrektor generalny Irish Rail, Jim Meade, stwierdził, że partnerstwo z National Express umożliwi większej liczbie osób „wybór zrównoważonej, bezproblemowej i wygodnej opcji transportu podczas podróży do Heuston i dalej na lotnisko w Dublinie”.

„Dzięki naszemu partnerstwu z Iarnród Éireann Irish Rail możemy pomóc podróżującym wygodnie i niedrogo”, powiedział dyrektor zarządzający National Express, John Boughton.

Szacujemy, że w tym roku 33% podróżujących na lotnisko będzie korzystało z transportu publicznego, a ta liczba będzie tylko wzrastać w przyszłości.

Dublin Express po raz pierwszy rozpoczął działalność w Irlandii w sierpniu 2021 roku. W ubiegłym roku przewiózł 1.2 miliona pasażerów między centrum Dublina a lotniskiem Dublin Airport.