POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Popularna w Irlandii sieć uruchomiła nowy program w swoich sklepach.

Popularna sieć sklepów Penneys uruchomiła właśnie nowy program recyklingu odzieży w swoich 36 sklepach na terenie całej Irlandii.

Sklepy Penneys

W ramach programu Penneys Textile Takeback dla klientów przygotowano specjalne pojemniki, do których będzie można wrzucać odzież, obuwie, torby, ręczniki czy pościel. Następnie rzeczy te będą sortowane, poddawane recyklingowi lub ponownie wykorzystywane.

Sieć Penneys uruchomiła program recyklingu po wnioskach z przeprowadzonego badania, które wykazało pewne tendencje w zachowaniach irlandzkich konsumentów.

Badanie wykazało, że brak punktów odbioru w sklepach jest barierą dla konsumentów, którzy byliby skłonni do recyklingu odzieży i obuwia.

Recykling

Według ankiety konsumenci w Irlandii wciąż nie są pewni, co należy do nakazów i zakazów dotyczących recyklingu, a prawie jedna czwarta z nich nie zdaje sobie sprawy, że odzież i obuwie można w ogóle poddać recyklingowi.

Ponadto ponad połowa (51%) przyznała, że ​​wyrzuca stare ubrania, których nie można już założyć, a 91% osób stwierdziło, że poddaje recyklingowi odzież i obuwie, które można jeszcze założyć.