POLONIA IRLANDIA

Proponowany plan ma pomóc mieszkańcom Irlandii wrócić do rzeczywistości po trudnym okresie obostrzeń.

We wtorek 23/06/2020 partia Sinn Féin opublikowała propozycję planu wsparcia gospodarki po trudnym okresie 3-miesięcznych obostrzeń w Irlandii.

Zgodnie z planem każda osoba dorosła miałaby otrzymać kupon o wartości €200 do wykorzystania w hotelach, restauracjach czy pubach w Irlandii. Każde dziecko miałoby prawo do kuponu o wartości €100.

Celem tego programu jest ułatwienie mieszkańcom powrotu do rzeczywistości oraz pobudzenie sektorów turystyki i hotelarstwa, które bardzo ucierpiały w wyniku rządowych obostrzeń związanych z pandemią Covid-19.

Dwa tygodnie temu przedstawiciele Irish Tourism Industry Confederation (ITIC) zaproponowali już rozwiązanie, które ma pomóc branży turystycznej w Irlandii. Każda rodzina miałaby otrzymać bon o wartości €500:

Więcej: Dodatkowe 500 euro dla każdej rodziny w Irlandii – Projekt ITIC

ITIC popiera propozycję partii Sinn Féin, ponieważ sektory turystyki i hotelarstwa pilnie potrzebują wsparcia, by ich pracownicy mogli utrzymać swoje zatrudnienie. Brak interwencji oznacza utratę tysięcy miejsc pracy i drastyczny wzrost bezrobocia.