Nowy plan rządu ma zmienić transport w Irlandii

Minister Transportu podejmuje nowe środki dotyczące tysięcy pojazdów w Irlandii.

Minister Transportu, Eamon Ryan, ogłosił nowe środki dotyczące rozwoju sieci ładowania pojazdów elektrycznych (EV) w całej Irlandii.

Nowy plan rządu

Plany obejmują umieszczenie ładowarek co 60 km wzdłuż autostrad oraz wprowadzenie ładowania w domach, miejscach docelowych i sąsiedztwach mieszkalnych.

Minister Ryan wyjaśnił, że Krajowy Plan Sieci Ładowania EV koncentruje się na trasach, autostradach oraz głównych i drugorzędnych sieciach drogowych.

Te działania są kluczowym elementem Narodowej Strategii Infrastruktury Ładowania Pojazdów Elektrycznych 2022-2025, zmierzając do całkowicie zdekarbonizowanego sektora transportu do 2050 roku.

Wytyczne Uniwersalnego Projektowania Infrastruktury Ładowania Pojazdów Elektrycznych zostały opracowane, aby wspierać wdrożenie dobrze zaprojektowanej i łatwej w użyciu infrastruktury ładowania w całym kraju.

Środki te dają dodatkową pewność kierowcom EV oraz osobom rozważającym przejście na EV, że będą mogli znaleźć szybkie, wygodne punkty ładowania tam, gdzie i kiedy ich potrzebują.

Konsultacje publiczne

Minister Ryan ogłosił również otwarcie konsultacji publicznych dotyczących wdrożenia Regionalnego i Lokalnego Planu Sieci Ładowania EV, który skoncentruje się na publicznych punktach ładowania w miastach, miasteczkach i wsiach w całej Irlandii.

Plan opracowany przez Zero Emission Vehicles Ireland (ZEVI) stanowi drugą część Krajowego Planu Sieci Ładowania EV.

Konsultacje publiczne dla Regionalnego i Lokalnego Planu potrwają do 19 lipca 2024 roku. Odpowiedzi zostaną przeanalizowane i ocenione, a finalny dokument zostanie opublikowany w drugiej połowie 2024 roku.

Więcej: gov.ie