Nowy program w Irlandii - udogodnienia dla podróżujących

Za wdrożenie zmian odpowiedzialne jest Ministerstwo Transportu w Irlandii.

Już niedługo dla osób korzystających z transportu publicznego wdrożone zostaną zmiany. To będą dla nich spore udogodnienia, jak twierdzą mieszkańcy.

Transport publiczny w Irlandii

Według podanych informacji już niedługo osoby podróżujące autobusami będą miały możliwość płacenia za niektóre usługi swoją kartą zbliżeniową lub debetową.

W drugim kwartale 2023 roku wdrożony ma zostać pilotażowy program, nad którym prace prowadzą właśnie członkowie National Transport Authority.

Za wdrożenie zmian w komunikacji publicznej odpowiedzialny jest Minister Transportu, Eamon Ryan. Jego zdaniem pełny system zbliżeniowy we wszystkich usługach autobusowych jest „priorytetem”.

Autobusy w Irlandii

Minister skomentował też problemy w systemie informatycznym, które w ostatnim czasie stwarzały „trudności w uzyskaniu informacji w czasie rzeczywistym i dotrzymaniu harmonogramu”.

Jego zdaniem winny problemów jest właśnie obecny system IT, a także permanentny niedobór kierowców autobusów w Irlandii.

W kolejnych latach Ministerstwo Transportu będzie dążyć do usprawnienia usług komunikacji miejskiej i krajowej, aby zachęcić większą liczbę mieszkańców do zrezygnowania z podróżowania prywatnym samochodem.

Są to działania w ramach ogłoszonego ostatnio projektu Climate Action Plan w Irlandii:

Więcej: Rząd zatwierdził nowy plan – mieszkańców Irlandii czekają zmiany