POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W nadchodzącym tygodniu spodziewane są w Irlandii intensywne opady śniegu.

Krajowa Dyrekcja ds. Pożarnictwa i Zarządzania Kryzysowego (NDFEM) nawiązała współpracę z lokalnymi władzami w związku z pogorszeniem warunków pogodowych w Irlandii.

Lokalne władze zostały poinformowane już w piątek, a wyznaczone rządowe departamenty przygotowują plany awaryjne.

Zgodnie z zapowiedzią meteorologów od niedzieli rozpocznie się kilkudniowy okres bardzo niskich temperatur, a rozległy szron i lód spowodują zagrożenie na drogach i chodnikach. Spodziewane są też opady deszczu ze śniegiem i śnieg.

Zimny front z Syberii nadciągnie ze wschodu i spotka się z systemem niskiego ciśnienia, w wyniku czego wystąpią obfite opady śniegu. Najtrudniejsze warunki spodziewane są w środę i w piątek.

Warunki atmosferyczne będą przypominać te sprzed trzech lat, gdy Sztorm Emma przyniósł ze sobą śnieżycę. Meteorolodzy twierdzą, że nie będzie to jednak druga „Bestia ze Wschodu”.

Urząd ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (RSA) wezwał kierowców do zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza na śliskiej nawierzchni.

Przed podróżą zaleca się odśnieżenie pojazdu, użycie skrobaczki lub odmrażacza. RSA twierdzi, że należy unikać stosowania gorącej wody, ponieważ może ona spowodować pęknięcie szyby.

Czytaj też: Możliwe intensywne opady śniegu w Irlandii – Podwyższony stan gotowości