POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

O przywrócenie obowiązku zakrywania ust i nosa wnioskowała Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych.

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała do przywrócenia obowiązku zakrywania ust i nosa w zatłoczonych miejscach i w transporcie publicznym.

Maseczki ochronne w Irlandii

Paul Reid, Dyrektor Generalny HSE przyznał, że rozważane jest zalecenie dotyczące tego obowiązku w niektórych miejscach. Nie wyklucza tego też Minister Zdrowia.

Przedstawiciele HSE mają obawy dotyczące niedawnego wzrostu liczby nowych zakażeń w Irlandii, zwłaszcza liczby osób hospitalizowanych z powodu wirusa.

Uspokajają jednak, że chociaż obecny podtyp wariantu Omikron jest bardziej przenośny, nie wydaje się być bardziej zjadliwy.

Ograniczenia w Irlandii

Sprawę skomentował też wicepremier Leo Varadkar. Jego zdaniem kraj może przetrwać letnią falę infekcji bez konieczności wprowadzania nowych ograniczeń.

Poinformował przy tym, że rząd będzie kierował się poradą dotyczącą zdrowia publicznego w tym zakresie. Na ten moment Dyrektor Medyczny, dr Tony Holohan, nie zaleca przywrócenia obowiązku zakrywania ust i nosa.

Jego porady ograniczają się jedynie do zachęcania mieszkańców, by stosowali maseczki ochronne w placówkach opieki zdrowotnej i w transporcie publicznym.