POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

To już 4 lata strony Polonia Irlandia i postanowiłem podzielić się z wami kulisami powstania oraz prowadzenia strony.

To był marzec 2014 roku, kiedy postanowiłem otworzyć stronę Polonia Irlandia, bez wielkich pieniędzy i bez inwestora. Miałem pomysł na stronę, która będzie zawsze blisko ludzi.

Kompletnie się tego nie spodziewałem

Niesamowite rzeczy działy się w ostatnich czterech latach. Kiedy otwierałem stronę Polonia Irlandia w Irlandii, działało kilka dużych stron dla Polaków. Widzę jednak, że pomysł jaki miałem – Polonia Irlandia: dla ludzi i blisko ludzi – sprawdził się.

To ludzie decydują

Najważniejszą oceną dla każdego prowadzącego stronę jest to czy ludzie ją odwiedzają.

Od 0 do 46 milionów. Kompletnie się tego nie spodziewałem
Polonia Irlandia – odsłony strony 03/2014 – 02/2018

To są statystyki z całego okresu prowadzenia strony Polonia Irlandia. Jak widzicie, początki były bardzo trudne. Powiem szczerze, że pierwsze dwa lata to była walka często z samym sobą.

Gdzie są granice?

Już w 2017 roku, po wprowadzeniu kilku zmian, coraz więcej osób odwiedzało stronę. Jednak kompletnie się nie spodziewałem takich wyników oglądalności jak w 2018 roku. Zastanawiam się gdzie jest granica? Każdy kolejny miesiąc to ponad 2 miliony odsłon.

Polonia Irlandia - oglądalność styczeń 2018
Polonia Irlandia – oglądalność – styczeń 2018

Ludzie są najważniejsi

Strona jest zawsze do waszej dyspozycji. Jeżeli chcecie poinformować Polaków mieszkających w Irlandii o ważnych dla was sprawach lub wydarzeniach, to zapraszam do naszego kontaktu:

KONTAKT 24H • POLONIA IRLANDIA

Trudne decyzje – porażki i sukcesy

Kilka razy byłem blisko zamknięcia strony. Często spędzałem po kilkanaście godzin dziennie nad rzeczami, które potem zamykałem. Tak było z klasycznym forum na stronie. To ludzie zdecydowali, że wolą używać grup na Facebook. I kolejny raz zaskoczyliście mnie pozytywnie. Tak powstała prężnie działająca grupa:

IRLANDIA OGŁOSZENIA • FORUM POMOCY

Wiele razy byłem świadkiem  jak wielu z was w tej grupie potrafi bezinteresownie pomóc drugiej osobie. Często sam korzystam z Waszych porad.

Podziękowanie

Dziękuję Wam za te cztery lata. Mam nadzieję, że w kolejnych latach znajdziecie na tej stronie wiele ciekawych i przydatnych informacji.