POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Linie lotnicze Ryanair wprowadzają nagłe zmiany w obowiązujących przepisach dla pasażerów.

Od dzisiaj zaczynają obowiązywać zapowiadane niedawno nowe przepisy dla pasażerów korzystających z linii Ryanair.

Przez ostatni rok irlandzki przewoźnik już kilka razy zmieniał obowiązujące pasażerów przepisy. Teraz linie Ryanair wprowadzają zmiany, które zdaniem przedstawicieli firmy mają ułatwić proces dokonywania odprawy i rezerwacji miejsc.

Zgodnie z nowymi wytycznymi pasażer będzie mógł dokonać bezpłatnej odprawy w czasie od 48 do 2 godzin przed wylotem. Poprzednio klienci linii mieli na to 4 dni. Przy odprawie pasażerowie otrzymają losowo wybrane miejsca siedzące. Natomiast klienci, którzy zdecydują się na płatną rezerwację miejsc, będą mogli dokonać odprawy z wyprzedzeniem do 2 miesięcy przed datą wylotu.

Przedstawiciel Ryanair twierdzi, że dzięki nowym zasadom pasażerowie rezerwujący miejsca będą mieli na to więcej czasu. Jednak sceptycy. Twierdzą, że jest dzięki temu wrosną dochody firmy, ponieważ więcej pasażerów będzie się decydowała wykupić miejsca.

Całkiem niedawno Ryanair podniósł cenę rezerwacji miejsc na niektórych trasach do €7, co nie zostało oficjalnie podane do publicznej wiadomości w środkach masowego przekazu.