Sąd w Irlandii zatwierdził ofertę ugody między liniami lotniczymi a osobami reprezentującymi chłopca.

W Sądzie Okręgowym w Dublinie odbyła się sprawa chłopca, który został poparzony gorącą czekoladą podczas wakacyjnego lotu z Irlandii do Hiszpanii.

Wypadek dziecka

Z zeznań wynika, że pracownik linii Ryanair postawił na stoliku chłopca karton gorącej czekolady. Kiedy ten go podniósł, pokrywka odskoczyła, a zawartość wylała się na niego.

Poszkodowany doznał oparzeń prawego uda. Oparzenie pokryto kremem na oparzenia i opatrunkiem, podany mu został też środek o działaniu przeciwbólowym.

Odszkodowanie dla dziecka

Matka chłopca nie uważała, że ​​apteczka pierwszej pomocy używana do leczenia oparzeń jej syna podczas lotu była odpowiednia dla rodzaju urazu, jakiego on doznał.

Poinformowano jednak, że po incydencie zgłosił się do pomocy pracownik służby zdrowia, który pomagał chłopcu do czasu lądowania samolotu. Na miejscu chłopiec został zabrany do centrum medycznego na lotnisku, gdzie stwierdzono, że dalsza natychmiastowa interwencja nie jest konieczna.

Kończąc sprawę sędzia powiedział, że chłopiec całkowicie wyzdrowiał bez trwałych blizn i zatwierdził ofertę ugody od linii Ryanair w wysokości €20.000 odszkodowania i pokrycia kosztów sądowych.