POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Kobieta doznała fizycznych i psychicznych urazów podczas feralnego zdarzenia w sklepie w Irlandii.

Szwedzki gigant Ikea zapłaci odszkodowanie za wypadek, do którego doszło w sklepie w Irlandii.

Wypadek w Irlandii

W wyniku feralnego zdarzenia klientka doznała urazów zarówno fizycznych, jak i psychicznych – jak wynika z informacji przedstawionych w sądzie.

Do wypadku doszło w marcu 2016 roku w sklepie Ikea w Ballymun w Dublinie. Klientka przymierzała się do zakupu komody, kiedy na jej głowę nagle spadło duże pudło zawierające meble, rzucając ją na kolana.

Pudło oparte było o ścianę w taki sposób, w jaki książka byłaby umieszczona pionowo na półce – poinformowała poszkodowana klientka.

Kobieta zeznała, że ​​w pobliżu nie było do pomocy nikogo z personelu, nie było też żadnych znaków ostrzegających o jakimkolwiek niebezpieczeństwie ani żadnych pasów mocujących pudełko w miejscu.

Po uderzeniu w głowę kobieta była oszołomiona. Jak zeznała, przez trzy godziny szukała wyjścia ze sklepu.

Następnego dnia stawiła się na ostrym dyżurze szpitala St. James’s Hospital, ponieważ odczuwała ciągłe zawroty głowy oraz ból w lewym ramieniu i ręce.

Odszkodowanie w Irlandii

Klientka poinformowała też o swojej traumie po tym zdarzeniu – zdiagnozowano u niej zaburzenia adaptacyjne. W wyniku poniesionego urazu straciła też swoją pracę w dziale IT w firmie Apple.

W trakcie kolejnych miesięcy po wypadku kobieta doświadczyła intensywnego niepokoju i obniżonego nastroju oraz miała koszmary o rzeczach spadających na nią lub jej dzieci.

Poszkodowana klientka otrzyma ponad 60.000 euro odszkodowania od sieci Ikea, w tym ponad 20.000 euro za szczególne szkody oraz utratę rocznych zarobków.