POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Związki zawodowe reprezentujące pracowników Ryanair zapowiadają kolejne strajki.

Trwa zapowiadany na dzisiaj strajk pilotów z Dublina. Mimo oficjalnego ostrzeżenia o zwolnieniach wysłanych przez zarząd firmy, piloci zdecydowali się kontynuować akcję protestacyjną.

Jest to już czwarty dzień strajku w ciągu ostatnich kilku tygodni, w szczycie sezonu wakacyjnego. Odwołanych jest dzisiaj w sumie 20 lotów do i z Irlandii, a według rzecznika Ryanair 3.500 poszkodowanych pasażerów zostało poinformowanych z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Zarząd firmy zaprasza związek Fórsa do dalszych rozmów, jednak na chwilę obecną irlandzcy piloci po raz kolejny będą strajkować 10 sierpnia. W tym samym dniu swoją akcję strajkową planują również piloci Ryanair ze Szwecji i Belgii, którzy od wielu miesięcy nie mogą wynegocjować zmian warunków zatrudnienia.

Podobnie związki zawodowe z Niemiec i Holandii grożą strajkami, jeśli w ciągu kilku dni zarząd linii nie porozumie się z ich pilotami. Na dzień dzisiejszy strajk wydaje się nieunikniony, gdyż negocjacje trwają już od stycznia i jak do tej pory nie dały rezultatu.