POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W związku z realnym zagrożeniem życia po raz kolejny w Irlandii wprowadzono czerwony alert pogodowy.

Czerwony status alertu pogodowego wprowadzono w 2017 roku, kiedy Irlandia zdewastowana została przez Huragan Ophelia – czytaj: UWAGA – Najwyższy czerwony alarm pogodowy – Huragan uderzy w Irlandię.

Meteorolodzy z Met Eireann zdecydowali również o wprowadzeniu najwyższego stopnia alertu pogodowego w 2018 roku w związku ze Sztormem Emma – czytaj: Sztorm Emma – wichury, zamiecie śnieżne i odwołane loty w Irlandii.

Od kilu dni synoptycy zapowiadali gwałtowne pogorszenie warunków pogodowych w Irlandii. W piątek 26/04/2019 analiza meteorologiczna wskazywała, że siła wiatru w zachodniej części Irlandii może mieć fatalne skutki dla mieszkańców tego regionu. W związku z tym wprowadzono czerwony alert pogodowy.

Dzisiaj rano na większym obszarze Irlandii widoczne są skutki wczorajszego Sztormu Hannah. Powyrywane z korzeniami drzewa, pozrywane kable energetyczne, lokalnie nieprzejezdne drogi – to wynik wiatru, który wiał z prędkością 120 km/h.

Wczoraj część lotów na lotniskach Kerry, Cork i Shannon zostało odwołanych lub przekierowanych do Dublina. Prawie 32.000 budynków pozbawionych jest prądu – najwięcej w hrabstwach Kerry, Clare, Tipperary i zachodniej części Cork. Pracownicy ESB Networks od rana pracują nad przywróceniem dostaw prądu w tym rejonie.

Mieszkańcy powinni dzisiaj zrezygnować z niepotrzebnych wyjazdów, dopóki drogi nie zostaną oczyszczone z zalegających rumowisk i powalonych drzew.


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::