POLONIA IRLANDIA

W stolicy Irlandii potwierdzone zostały liczne ogniska koronawirusa – wystosowano specjalny apel do mieszkańców.

Ministerstwo Zdrowia potwierdza liczne ogniska Covid-19 w stolicy Irlandii. W związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa wystosowano specjalny apel do mieszkańców Dublina.

W sobotę 05/09/2020 ogłoszono 231 nowych przypadków Covid-19 w Irlandii, z czego 133 dotyczyły stolicy. 69% pacjentów to osoby poniżej 45 roku życia.

Dyrektor medyczny dr Ronan Glynn z NPHET (National Public Health Emergency Team) zaapelował do mieszkańców Dublina, aby „utrzymywali kontakty społeczne na jak najniższym poziomie”.

Zwrócił też uwagę, by w razie pogorszenia stanu zdrowia poddali się samoizolacji i bezzwłocznie zadzwonili do swojego lekarza GP. Dr Glynn po raz kolejny przypomniał objawy, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Są to:

  • Kaszel
  • Duszność
  • Gorączka
  • Utrata zmysłu węchu lub smaku

NPHET apeluje również do pracowników służb medycznych, aby nie przychodzili do pracy w przypadku złego samopoczucia – w ostatnim tygodniu znacznie wzrosła liczba zakażeń w tym sektorze.

Wkrótce rząd Irlandii ogłosi nowy 9-miesięczny plan walki z koronawirusem. Według ekspertów „zamyka się pierwszy rozdział Covid-19 i przesuwamy się do rozdziału drugiego”.

NPHET zapewnia przy tym, że mieszkańcy Irlandii nauczyli się żyć bezpiecznie z Covid-19 i że ich wysiłki utrzymują koronawirusa pod kontrolą.