POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

HSE potwierdza ogromny spadek nowych przypadków Covid-19 w Irlandii.

Według szefa HSE, Paula Reida, są „powody do nadziei”, ponieważ spada liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid-19 w Irlandii.

Szef HSE opublikował właśnie na Twitterze stwierdzenie, iż „szczepionki wykazują teraz bardzo pozytywne wczesne oznaki skuteczności, przy ogromnym spadku liczby zakażeń wśród najbardziej narażonych i pracowników służby zdrowia”.

W środę rano w irlandzkich szpitalach przebywało 475 pacjentów z Covid-19, a na oddziałach intensywnej terapii znajdowało się 112 osób.

Dzień wcześniej odnotowano najniższą dzienną liczbę zakażeń od połowy grudnia. Dr Ronan Glynn poinformował podczas wtorkowego briefingu o 359 nowych przypadkach i 14 zgonach.

Zastępca Dyrektora Medycznego Irlandii powiedział, że chociaż w Irlandii jest postęp, to w ostatnim tygodniu na całym świecie liczba przypadków Covid-19 wzrosła po raz pierwszy od siedmiu tygodni. Ostrzegł, by podobna sytuacja nie zdarzyła się w Irlandii.

Impreza studentów w Limerick

Tymczasem we wtorek 02/03/2021 w późnych godzinach wieczornych przedstawiciele Gardy poinformowali o sytuacji, do której doszło kilka godzin wcześniej w Castletroy w Limerick.

Grupa studentów urządziła sobie imprezę na jednej z ulic przy College Court, w pobliżu University of Limerick. Media społecznościowe zostały zalane filmami, na których widać zabawę przy muzyce i sztucznych ogniach.

Funkcjonariusze Gardy próbowali nawiązać kontakt z obecnymi na miejscu osobami, lecz ostatecznie zmuszeni byli interweniować.

Aresztowano trzech mężczyzn w wieku dwudziestukilku lat. Za naruszenie przepisów dotyczących zdrowia publicznego nałożono około 30 kar grzywny, a śledczy pracują obecnie nad zidentyfikowaniem organizatorów wydarzenia.

W środę rano przedstawiciele University of Limerick poinformowali, że podjęte zostaną „działania z zastosowaniem surowych środków dyscyplinarnych” wobec każdego studenta, który dopuścił się naruszenie wytycznych dotyczących zdrowia publicznego.