POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Meteorolodzy z Met Eireann ostrzegają przed trudnymi warunkami pogodowymi w kolejnych dniach w Irlandii.

Mieszkańców Irlandii ostrzega się przed trudnymi warunkami pogodowymi w najbliższych dniach. Met Eireann apeluje o ostrożność.

Nie wprowadzono jeszcze alertu pogodowego, lecz pogorszenie warunków ma nastąpić w niedzielę wieczorem i potrwać do wtorku do godzin popołudniowych.

Według prognozy w niedzielę w ciągu dnia dominować w Irlandii będzie deszcz, grad i zimny wiatr. Temperatury nie przekroczą 7 stopni Celsjusza.

Wieczorem wystąpią opady deszczu ze śniegiem i marznących opadów na terenie całego kraju. W Connacht, Ulster i zachodniej części Munster możliwe są opady śniegu. W nocy i nad ranem przymrozki.

Podobnie ma wyglądać pogoda w poniedziałek i wtorek – będzie przenikliwie zimno i deszczowo. Miejscami wystąpią opady śniegu, marznącego deszczu i gradu. Jedynie wschodnia część Irlandii powinna pozostać bez opadów.

W nocy utrzymywać się będą bardzo niskie temperatury. Na zachodzie kraju możliwe większe opady śniegu. Niektóre drogi mogą być nieprzejezdne. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Od środy ma być już cieplej – w dzień od 7 do 10 stopni Celsjusza. Pod koniec tygodnia zrobi się niespokojnie – na obecną chwilę przewiduje się ulewny deszcz i silny wiatr.