Opady śniegu i przymrozki na Św. Patryka. To nie koniec zimy w Irlandii

Met Eireann zapowiada powrót zimy do Irlandii, z deszczem, śniegiem i niską temperaturą.

W sobotę mieszkańcy Irlandii świętować będą Dzień Św. Patryka. W wielu miastach trwają przygotowania do celebrowania tego ważnego dla Irlandczyków święta.

Zarówno uczestnicy, jak i obserwatorzy parady oczekują dobrych wiadomości związanych z pogodą w tym dniu. Niestety instytut meteorologiczny Met Eireann nie ma najlepszych wiadomości.

Całkiem niedawno musieliśmy zmierzyć się z tzw. „Bestią ze Wschodu”, która w starciu ze Sztormem Emma przyniosła obfite opady śniegu:

Czytaj więcej: Sztorm Emma – wichury, zamiecie śnieżne i odwołane loty w Irlandii

Od kilku dni mamy do czynienia z ociepleniem, co wzbudza nasze nadzieje na prawdziwą wiosnę. Jednak do Irlandii zaczyna napływać zimne powietrze ze Skandynawii, co wpłynie na zmianę warunków pogodowych.

W związku z ulewnymi opadami deszczu i silnym wiatrem na środę 14 marca 2018 został ogłoszony żółty alert pogodowy dla: Carlow, Kildare, Kilkenny, Laois, Wexford, Wicklow, Cork, Kerry, Limerick, Tipperary i Waterford.

Według wstępnej prognozy pogody w sobotę temperatura w dzień nie przekroczy 6 stopni Celsjusza. Przewidziane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem, głównie w południowo-wschodniej części kraju.

W nocy przymrozki i przelotne opady śniegu, przeważnie w Leinster i wschodniej części Munster. W niedzielę nadal zimno – maksymalne temperatury nie przekroczą 4 stopni Celsjusza. Podobnie ma być w poniedziałkowy Bank Holiday.