POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

Met Eireann poinformował o nagłej zmianie warunków pogodowych w Irlandii.

Instytut meteorologiczny Met Eireann ostrzega przed nagłą zmianą warunków pogodowych. Do Irlandii napływa polarne powietrze z północy.

Jeszcze dzisiaj większość kraju znajduje się w strefie dość ciepłego powietrza. Temperatury w ciągu dnia osiągną 14 stopni Celsjusza. Będzie deszczowo, miejscami opady deszczu przejdą w ulewy.

Podobnie jutro – rano silne opady deszczu w całym kraju, jednak w miarę upływu dnia powinno się rozpogodzić. Temperatury nie przekroczą za to 6 stopni Celsjusza. W środę w nocy dalszy spadek temperatury – miejscami przymrozki.

Polarne masy powietrza z północy przyniosą opady marznącego deszczu, a w wyższych partiach terenu opady śniegu. Najzimniej – 4-5 stopni Celsjusza będzie na północy Irlandii i tam spadnie najwięcej śniegu. Na południu kraju będzie cieplej – temperatury w okolicy 7-8 stopni Celsjusza.

Czwartek będzie zimny i z opadami marznącego deszczu, co może utrudnić warunki na drogach. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Podobne warunki atmosferyczne przewidziano na piątek, natomiast w weekend będzie zimno, lecz za to dużo rozpogodzeń przy przelotnych opadach deszczu.