Ze wstępnej analizy meteorologów w Irlandii jasno wynika czy doczekamy się w tym roku białych świąt Bożego Narodzenia.

Jeszcze w listopadzie informowaliśmy o utrudnieniach związanych z zimowymi warunkami pogodowymi w Irlandii.

Eksperci ostrzegali, że mieszkańcy powinni się dobrze przygotować do tegorocznej zimy. Ich zdaniem zmiany klimatyczne przyczyniają się do zmiany zimowych warunków pogodowych w Irlandii.

Wiele wskazywało na to, że tegoroczna zima może być długa, mroźna i śnieżna. Tymczasem jak do tej pory do Irlandii dotarło juz kilka typowych jak na ta porę roku sztormów z ulewnym deszczem i silnym wiatrem. Kilka razy słupki rtęci wskazywały wartości poniżej 0 stopni Celsjusza, lecz bez spodziewanego śniegu.

W przyszłym tygodniu są święta Bożego Narodzenia i wiele osób zastanawia się czy tym razem zima w Irlandii nas zaskoczy i doczekamy się białego puchu. Niestety według wstępnej prognozy meteorologów z Met Eireann szanse na opady śniegu podczas świąt są bardzo niskie.

Aby w ogóle doszło do opadów śniegu, temperatura musi spaść do co najmniej 3 stopni Celsjusza, a na obecną chwilę przewidywane są temperatury od 5 do 12 stopni Celsjusza.

Co jest bardziej prawdopodobne to kolejne niespokojne warunki pogodowe z ulewnym deszczem i silnym, porywistym wiatrem – podobnie jak to było minionej nocy.