POLONIA IRLANDIA

Przedstawiciel Gardy ogłosił kolejny sukces Operacji Thor w Irlandii.

Operacja Thor w Irlandii po raz kolejny okazała się sukcesem.

Podczas prowadzonej w dalszym ciągu akcji Gardy – Operacja Thor – doszło do znacznego spadku przestępstw na przełomie listopada i grudnia 2017 roku. Wzrosła natomiast wykrywalność sprawców rozbojów i kradzieży.

W ostatnim czasie namierzono ponad dziesięć różnych grup przestępczych, które dokonały łącznie 155 przestępstw kryminalnych. Rozbito gangi specjalizujące się we włamaniach i kradzieżach.

W całej Irlandii przestępczość spadła o 23% w ostatnich dwóch miesiącach poprzedniego roku, mimo, że miesiące zimowe sprzyjają odwrotnej tendencji. Jednak w tym czasie kilkukrotnie nagłaśniano w mediach przypadki włamań i kradzieży, do których doszło w różnych miejscach Irlandii.

Apelowano przy tym o zamykanie drzwi do domu, szczególnie w godzinach popołudniowych i wczesnowieczornych, w których najczęściej dochodzi do włamań.

Ostrzeżenia dla mieszkańców okazały się skuteczne, dlatego teraz funkcjonariusze Gardy mogą pochwalić się sukcesem prowadzonej przez siebie akcji informacyjnej. Dzięki temu sukcesem okazała się też zimowa faza Operacji Thor.