POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Departament Opieki Społecznej potwierdza opóźnienia w wypłatach zasiłku socjalnego dla tysięcy osób w Irlandii.

Tysiące osób w Irlandii doświadcza opóźnień w wypłatach przyznanych im świadczeń socjalnych.

W poniedziałek 06 sierpnia 2018 roku w ramach programu modernizacji systemu zostały wycofane stare formularze MC1 i MC2. Zamiast nich wprowadzono formularze IB1 oraz MED1, które zaczęły obowiązywać ze skutkiem natychmiastowym.

Niestety w wyniku niedomówień pomiędzy Departamentem a lekarzami GP tysiące osób przestało otrzymywać płatności Injury Benefit i Illness Benefit na czas. Możliwe są kilkutygodniowe opóźnienia, co wielu osobom może przysporzyć poważnych problemów finansowych.

W mediach społecznościowych poszkodowane osoby dają upust swojej frustracji i twierdzą, że nie otrzymali żadnej informacji na temat zmian ani od Social Welfare, ani od lekarza GP. Okazuje się bowiem, że lekarze sami nie otrzymali nowych wytycznych bądź otrzymali je z opóźnieniem i wypisywali nieobowiązujące już formularze.

Przedstawiciele Departamentu Opieki Społecznej przepraszają za całą sytuację i zapewniają, że trwa proces rozwiązywania problemu. Nie wiadomo jednak, jak szybko zostaną wypłacone zaległe zasiłki.